Odkryj restauracje hinduskie warszawa

Namaste India

Co planujesz zjeść na obiad? Nie ma co ciągle gotować rosołu, barszczu, kotleta schabowego czy bigosu. Przełam rutynę i skosztuj zupełnie innych dań niż te polskie. Myślisz, że chodzi o pizzę, burgery czy inne fast foody? Jeśli tak, to jesteś w błędzie. Chodzi tu o kuchnię znacznie inną niż europejska, bogatą w różnorodne smaki. Mowa o kuchni indyjskiej.

Jakie indyjskie specjały serwują restauracje hinduskie warszawa? Tak naprawdę bardzo różne, ponieważ India to ogromny kraj, a potrawy popularne w jednym stanie mogą nie być znane czy zbyt często spożywane w innej części Indii. Stąd są restaurację, w których znajdziesz więcej dań z południa, północy, wschodu czy z zachodu Indii – dużo zależy od tego, z jakiej części tego kraju wywodzą się właściciele lokalu oraz kucharze przygotowujący dania dla gości restauracji. To jedna z ważnych cech restauracji indyjskich – najczęściej są prowadzone przez rodowitych Hindusów i wybieraj właśnie takie z nich, ponieważ wtedy będziesz mieć do czynienia z tradycyjnymi indyjskimi potrawami. Jednak są pewne dania, które oferują prawie wszystkie restauracje hinduskie warszawa. Bardzo znane są na przykład samosy, czyli swoiste smażone „pierogi”, nadziewane najczęściej groszkiem i ziemniakami oraz podawane z dwoma lub trzema indyjskimi sosami. Inną niezwykle często spotykaną w indyjskich restauracjach przekąską jest pakora, czyli różne składniki (warzywa, kawałki sera paneer lub kurczaka czy innego mięsa) obtoczone w cieście z besanu oraz smażone w głębokim oleju. Również tę potrawę podaje się z indyjskimi sosami.

Na gości, którzy odwiedzają restauracje hinduskie warszawa czekają również liczne curry (warzywne, mięsne, rybne i z owocami morza), które warto zamawiać w zestawie z ryżem basmati (dostępnym w różnych wariantach) lub z wyjątkowymi w smaku indyjskimi plackami. Wśród nich są takie, które smaży się na patelni i wypieka w indyjskim piecu tandoor. Warto skosztować różnych rodzajów placków i przekonać się, które z nich smakują nam najbardziej. Przejrzyjcie menu Namaste India, najlepszej restauracji indyjskiej w Warszawie, a przekonacie się jak wiele potraw do skosztowania na Was czeka!

Advertisements