Warto odwiedzić restauracje indyjskie warszawa

Namaste India

Oferta kulinarna Warszawy jest bardzo szeroka i niezwykle różnorodna. Na miłośników dobrych smaków czeka bardzo wiele pyszności do skosztowania. Można pójść do restauracji, kawiarni, pubu, klubu czy do wielu innych ciekawych miejsc. W stolicy znaleźć można wiele lokali serwujących polską kuchnię (na przykład dania takie jak pierogi ruskie, barszcz czerwony, żurek oraz inne), ale także kuchnię z innych krajów, na przykład z Włoch, z Francji, Hiszpanii, krajów bałkańskich, a także pozaeuropejskich. Studenci chętnie jadają w restauracjach wietnamskich, a obcokrajowcy zakładają w Warszawie restauracje serwujące specjały z ich krajów i tak powstają restauracje chińskie, gruzińskie czy serwujące dania afrykańskie.

Na szczególną uwagę wśród lokali gastronomicznych w stolicy zasługują restauracje indyjskie warszawa. Cechuje je bardzo bogate menu zawierające nawet kilkaset pozycji z różnych zakątków Indii. W tego rodzaju restauracjach możecie poznać potrawy znacznie różniące się smakiem od polskich czy europejskich dań. Wyróżniają się dużą ilością stosowanych w kuchni indyjskiej przypraw, nietypowym jak dla nas zestawieniem produktów oraz często tradycyjnym wystrojem lokali. Najczęściej są czynne w bardzo dogodnych godzinach. Są otwierane przed południem i zamykane dopiero późnym wieczorem, więc można do nich wpaść zarówno na brunch, na lunch, jak i na kolację. Jakie restauracje indyjskie warszawa warto odwiedzić? Przede wszystkim Namaste India, która jest usytuowana w ścisłym centrum Warszawy, przy ulicy Nowogrodzkiej. Ten lokal serwuje gościom pyszne dania, które wprost zachwycają kubki smakowe!

To restauracja prowadzona przez Hindusów i kucharzami są w niej osoby pochodzące z Indii i doskonale znające tajniki kuchni indyjskiej. Do wyboru są przekąski indyjskie, zupy, sałatki, bardzo wiele rodzajów curry (zarówno ostre, jak i łagodne), dania z różem, chlebki z indyjskiego pieca tandoor, dania wegetariańskie, z baraniną, z kurczakiem i z owocami morza, a także indyjskie słodkości. Namaste India wśród innych indyjskich restauracji wyróżnia też to, że znajduje się w niej sklep z indyjskimi produktami, dzięki czemu goście mogą się zaopatrzyć w żywność z Indii i samodzielnie w domu spróbować przygotować tradycyjny indyjski posiłek.

Advertisements