Odkryj restauracje indyjskie w warszawie!

Namaste India

Co robić w stolicy? Warszawa oferuje mnóstwo rozrywek. Jednak ma bardzo wiele do zaoferowania również w kwestiach kulinarnych. W małych miastach zazwyczaj nie ma restauracji serwujących dania kuchni wielu krajów, natomiast w Warszawie tego typu lokali można znaleźć bardzo wiele, ponieważ jest to miasto wielokulturowe. Wśród warszawiaków popularnością cieszą się restauracje indyjskie w warszawie, w których można zjeść bardzo wiele dań z różnych rejonów Indii, a potrawy zachwycają smakiem.

Co warto zamówić w takich miejscach? Na mały głód znakomite są startery, a na większy dania główne. Niezależnie do tego, czy wolisz jeść warzywa, mięso, czy ryby znajdziesz w menu całe mnóstwo potraw idealnych dla Ciebie: zarówno ostrych, jak i łagodnych.

W menu znajdziesz także dania z paneer, czyli tradycyjnym indyjskim serem, dania z okrą, bakłażanem, soczewicą, nerkowcami, ziemniakami oraz oczywiście z chilli. Warto też skosztować dań z grzybami i ze szpinakiem. Bardzo ciekawymi propozycjami są też nadziewane różnymi składnikami placki indyjskie, indyjskie „pierożki” w kształcie piramidek, czyli samosa oraz pakora, czyli warzywa, ser paneer czy mięso w cieście, smażone na patelni. Wiele indyjskich dań jest serwowanych z pysznymi gęstymi sosami, które sprawiają, że dania są jeszcze bardziej smakowite. W kuchni indyjskiej znajdziesz także smakowite dania z ryżem, na przykład kilka rodzajów biryani.

Gdy odwiedzisz restauracje indyjskie w warszawie skosztuj też koniecznie tradycyjnych indyjskich napojów: indyjskiej herbaty (masali chai), czyli napoju z czarnej herbaty z mlekiem, cukrem oraz aromatycznymi przyprawami, lassi z mlekiem i jogurtem, przyrządzanego na słono i słodkie (kultowe jest mango lassi, czyli jogurtowy napój lassi zmiksowany z owocami mango). Na uwagę zasługują także indyjskie desery, na przykład gulab jamun, czyli serowe kuleczki w karmelowym sosie czy kulfi, czyli indyjskie lody o wyjątkowym smaku.

Wybierając restauracje indyjskie w warszawie zwróć uwagę na ich wystrój. W internecie znajdziesz zdjęcia wielu lokali. W lecie warto wybierać miejsca, które dysponują ogródkiem, w jakim można przyjemnie posiedzieć w towarzystwie bliskich osób.

Advertisements