Restauracje hinduskie warszawa serwują pyszne jedzenie

namaste_ind1 img

Szukasz lokalu o oryginalnym wystroju oraz serwującego przepyszne specjały? W takim razie idealnym miejscem dla Ciebie będą restauracje hinduskie warszawa, a szczególnie restauracja indyjska Namaste India, która znajduje się przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Wnętrza lokalu są bardzo ładne i udekorowane w tradycyjnym indyjskim stylu. Lubisz jeść na świeżym powietrzu gdy jest ciepło? To również świetnie, bo Namaste India dysponuje przestronnym oraz bardzo przytulnym ogródkiem, w którym możesz w słoneczne dni zjeść obiad, kolację albo lunch w sezonie wiosenno-letnim.

Gdy już wybierzesz stolik i wygodnie się rozsiądziesz to dostaniesz menu, a w nim znajdziesz spis bardzo wielu pyszności. Wśród nich są dania i ostre, i te o łagodnym smaku. Wiele z nich jest przyrządzana w smakowitych sosach, na przykład w sosie kokosowym, ostro-kwaśnym, sosie śmietanowo-orzechowym, sosie pomidorowym na maśle, w sosie curry oraz w wielu innych, których warto skosztować.

Poza bardzo wieloma daniami z kurczakiem oraz z baraniną restauracje hinduskie warszawa oferują całe mnóstwo dań z warzywami oraz z przysmakiem indyjskim: ze sławnym serem paneer. Jakie warzywa są wykorzystywane do przyrządzania potraw indyjskich? Jednym z nich jest zielony groszek, który stanowi nadzienie na przykład bardzo znanego specjału indyjskiego: samosa, czyli smażonych stożków z pysznym wypełnieniem. Poza zielonym groszkiem nadzienie stanowią w samosa ziemniakami i indyjskie przyprawy, a czasem dodatkowo kurczak oraz baranina. Oprócz tego możesz zjeść dania z kawałkami bakłażana, z łagodną papryką, z cebulą, z zielonym oraz z czerwonym chilli, z cieciorką oraz z żółtą, z czerwoną oraz z czarną soczewicą. Innym warzywem wykorzystywanym w kuchni indyjskiej jest okra. Potrawy indyjskie słyną z przypraw, które nadają im niepowtarzalnego smaku. W kuchni indyjskiej wykorzystywane są między innymi liście kozieradki, kolendra, gorczyca, kurkuma, imbir oraz kmin rzymski.

Gdy chcesz odwiedzić miejsca takie jak restauracje hinduskie warszawa wybierz takie z nich, w których gotują indyjscy kucharze. Wtedy będziesz mieć pewność, że poznajesz smak autentycznych potraw kuchni indyjskiej i będziesz cieszyć się ich cudownym aromatem.

Advertisements