Jaka jest najlepsza restauracja indyjska w warszawie?

namaste_india img

Czy możesz podróżować po odległych krajach bez wyjeżdżania z Warszawy? Jak najbardziej jest to możliwe! W jaki sposób to zrobić? Możesz uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych związanych z kulturą danego kraju, np. w pokazach filmów czy w festiwalach albo w koncertach. Innym świetnym sposobem jest poznawanie obcokrajowców mieszkających w stolicy Polski, a tych w Warszwie nie brakuje. Kolejnym sprawdzonym sposobem jest odwiedzanie miejsc takich jak restauracja indyjska w warszawie i kosztowanie indyjskich pyszności. W restauracji indyjskiej możesz zjeść dania typu curry, bardzo wiele potraw przygotowywanych w piecu tandoor, liczne dania z ryżem, smakowite chlebki indyjskie oraz szereg innych dań (np. sałatek, kotlecików i pulpetów oraz przystawek) – z warzywami, z mięsem oraz owocami morza oraz ze znanym doskonale w Indiach serem paneer. Posmakuj także indyjskich zup z kurczakiem, baraniną, mleczkiem kokosowytm, pomidorami, szpinakiem oraz z pieczarkami. A na deser możesz zamówić jedną z indyjskich słodkości – gulab jamun albo lody kulfi.

Jakie są składniki dań kuchni indyjskiej? Niektóre z nich mogą być nieco zaskakujące. Jest nim na przykład… szpinak! Gdy widzisz w nazwie potrawy wyraz „palak” to oznacza, że jest to danie ze szpinakiem. Charakterystycznym dla kuchni indyjskiej warzywem jest okra, która stanowi jeden ze składników na przykład dania wegetariańskiego aloo bhindi. Znajdziesz też sporo dań z ziemniakami, cebulą, pomidorami, a także z papryczkami chilli oraz z bakłażanem.

Podczas wizyty w indyjskiej restauracji warto też skosztować indyjskich napojów. Jednym z najbardziej znanych z nich jest jogurtowe lassi, jakie jest dostępne w kilku wariantach (na słodko i na słono). Innym napojem, którego koniecznie trzeba skosztować jest masala chai, czyli indyjska herbata (z mlekiem, z aromatycznymi przyprawami oraz z cukrem).

Zastanawiasz się, jaka restauracja indyjska w warszawie będzie najlepsza? Świetnym wyborem jest odwiedzenie Namaste India: restauracji, w której kucharzami są Hindusi. Również wystrój restauracji ma orientalny charakter. Szybko dostrzesz na miejsce, bo Namaste India jest usytuowane w ścisłym centrum Warszawy. Spędź udany czas zachwycając się smakiem indyjskich dań! W ten sposób sprawisz sobie wiele radości!

Advertisements