Odwiedź restauracje indyjskie i zachwyć się wyjątkowym smakiem!

namaste_ind imgg

Lubisz poznawać świat, podróżować i kosztować pysznych dań o oryginalnym smaku? W takim razie zainteresuj się kuchnią innych krajów! Kuchnia polska ma wiele do zaoferowania, ale tradycyjne potrawy z innych kultur mogą zachwycić Twoje podniebienie. Skosztuj dań, a bardzo możliwe, że w nich zasmakujesz! Na pewno na uwagę zasługuje kuchnia azjatycka, a szczególnie indyjska. Restauracje indyjskie serwują powszechnie znane indyjskie przekąski takie jak samosa czy pakora (w wersji wegetariańskiej i mięsnej), dania z ryżem, smakowite różnorodne curry oraz potrawy z różnych rejonów Indii (Indie to bardzo duży kraj i kuchnia indyjska różni się regionalnie).

W kuchni indyjskiej są stosowane liczne przyprawy, dlatego dania serwowane w restauracjach indyjskich są takie pyszne i aromatyczne. Wśród używanych przypraw znajdują się między innymi: kardamon (szczególnie do deserów, ale nie tylko), kurkuma, która nadaje daniom pięknego koloru, kolendra (świeża lub w ziarenkach). Poza tym do dań dodaje się na przykład gorczycę, koper włoski, anyż, kumin rzymski, goździki oraz oczywiście imbir (świeży oraz mielony). Warto spróbować rozmaitych dań indyjskich z imbirem, np. ginger chicken, czyli curry z kurczaka z dodatkiem świeżego imbiru.

Wiele dań podawanych jest z czatnejami (gęstymi sosami), w jakich macza się kawałki indyjskich specjałów. Popularny jest na przykład sos z mięty, poza tym można spotkać czatneje z chilli albo mango. Dobrym dodatkiem do dań jest także raita (jogurt z ogórkiem i z cebulą) oraz indyjskie placki (do wyboru są różne rodzaje placków, na przykład chapati, naan albo roti). Popularnym w kuchni indyjskiej produktem spożywczym jest ghee, czyli klarowane masło, na jakim smaży się wiele dań.

Nie wszyscy o tym wiedzą (nawet osoby zaznajomione z potrawami indyjskimi), ale w kuchni indyjskiej można znaleźć różne zupy. Ciekawy smak ma zupa z kurczaka z mleczkiem kokosowym oraz zupa wegetariańska z mleczkiem kokosowym. Niektóre restauracje indyjskie oferują także popularną na południu tego kraju zupę rasam, przygotowywaną ze świeżych pomidorów. Inne zupy indyjskie to między innymi dal shorba, tomato shorba oraz mushroom palak soup (indyjska zupa z grzybami oraz szpinakiem).

Advertisements