Wyśmienite jedzenie indyjskie warszawa

namaste_india

Lubisz dobrze zjeść? To mamy bardzo dobrą wiadomość dla Ciebie! W stolicy znajdziesz bardzo dużą liczbę lokali gastronomicznych, serwujących smaczne dania. Do wyboru restauracje z różnych zakątków świata. Poza lokalami przygotowującymi dania kuchni polskiej bardzo wiele jest restauracji włoskich. Coś dla siebie znajdą także osoby rozmiłowane w gruzińskich oraz bałkańskich smakach. W stolicy znajdziesz też restauracje hiszpańskie czy francuskie, a również lokale podające dania z innych kontynentów.

Bardzo wiele też jest tutaj restauracji azjatyckich: począwszy od japońskich, przez tajskie, chińskie, aż po wietnamskie. W stolicy znajdziesz również bardzo dobre jedzenie indyjskie warszawa. Stolica Polski jest międzynarodowym miastem, gdzie mieszka wielu obcokrajowców, a niektórzy Hindusi prowadzą restauracje, w których zatrudniają indyjskich kucharzy. Najlepiej odwiedź właśnie taką restaurację, ponieważ wtedy będziesz mieć pewność, że poznajesz autentyczne indyjskie smaki.

Jedzenie indyjskie warszawa na pewno posmakuje osobom, które lubią ostre potrawy, ale wbrew stereotypom wcale nie wszystkie dania kuchni indyjskiej mają ostry smak. Najbardziej ostre potrawy są często oznaczane w menu np. za pomocą symbolu papryczek. W menu znajdziesz również dania lekko pikantne oraz łagodne. Zawsze możesz też spytać obsługi, czy potrawa, którą planujesz zamówić jest ostra czy łagodna w smaku.

W kuchni indyjskiej bardzo popularne są dania wegetariańskie (z warzywami takimi jak ziemniaki, papryczki chilli, bakłażan, pomidory, cebula czy też okra) oraz z pokrojonym w kostkę indyjskim serem paneer, a także liczne potrawy z kurczakiem i baraniną. Dla wielu osób może to być zaskoczeniem, ale dla kuchni indyjskiej charakterystyczne są także dania z rybami i owocami morza (np. krewetkami). Masz więc bardzo wiele dań do skosztowania! W niektórych restauracjach indyjskich możesz zamówić także regionalne indyjskie specjały, na przykład placek dosa znany w południowej części Indii.

Czym kierować się przy wyborze restauracji indyjskiej? Jak już zostało wspomniane: tym, czy kucharzami są Hindusi, a także tym czy restaurację odwiedzają osoby pochodzące z Indii. Oczywiście warto również zwrócić uwagę na ceny, lokalizację restauracji oraz to jak jest wyposażona (poszukać w internecie zdjęć) i czy ma ładny ogródek.