Restauracje indyjskie zachwycają smakiem Polaków

Namaste_India

Poznaj najbardziej aromatyczną kuchnię świata! Dania indyjskie są bardzo różnorodne, ponieważ Indie to ogromny kraj, bardzo zróżnicowany regionalnie i ma to odzwierciedlenie w kuchni indyjskiej. W Polsce (zwłaszcza w dużych miastach) jest coraz więcej restauracji indyjskich o bardzo rozbudowanym menu. Są takie, które specjalizują się w kuchni południowych albo północnych Indii, jednak we wszystkich z nich zjesz indyjskie hity kulinarne – różne rodzaje samosy, pakory oraz dań typu curry, placków indyjskich czy też potraw z ryżem.

Odwiedzając restauracje indyjskie i zamawiając w nich potrawy poznasz nietypowe, ale smakowite połączenia smaków. Zobaczysz jak dobrze smakuje kurczak w sosie z mleczkiem kokosowym oraz z orzechami nerkowca, jak interesujący smak mogą mieć dania z soczewicą czy ciecierzycą i jak zupełnie inaczej smakują ziemniaki w indyjskich przyprawach. Warto także skosztować dań z charakterystycznymi dla kuchni indyjskiej warzywami, na przykład aloo bhindi z okrą. Jeśli lubisz ostre dania to zamów potrawy z zielonym lub z czerwonym chilli. W menu niektórych restauracji najbardziej ostre potrawy są oznaczone za pomocą symbolu papryczek. Oczywiście w kuchni indyjskiej nie brakuje także dań o łagodnym smaku (są to na przykład kofta, korma albo nadziewane placki indyjskie paratha). Przy okazji wizyty w restauracji skosztuj także indyjskich napojów: jogurtowych lassi (często jest dostępnych kilka wariantów tego napoju do wyboru) oraz indyjskiej herbaty masala chai z mlekiem, cukrem oraz aromatycznymi przyprawami, a także indyjskiej kawy.

Jakie restauracje indyjskie warto odwiedzić? Zwróć uwagę na to, kto w nich gotuje oraz obsługuje klientów. Na pewno warto się wybrać do takich restauracji indyjskich, gdzie kucharze są z Indii, ponieważ wtedy poznasz prawdziwe indyjskie smaki. Popatrz także czy do restauracji przychodzą Hindusi. Zobacz, jaki jest wystrój restauracji (wiele lokali publikuje zdjęcia wnętrz na swoich stronach www). Na pewno warto odwiedzić restaurację indyjską Namaste India w Warszawie, która znajduje się w ścisłym centrum miasta i cieszy się bardzo dużym uznaniem zarówno wśród Polaków, jak i Hindusów.

Advertisements