Doskonałe jedzenie indyjskie warszawa

namaste_india

Nie musisz lecieć do Indii, by poznać smak tamtejszych potraw. Restauracje indyjskie pojawiają się w coraz większej liczbie polskich miast, Polacy otwierają się na nowe smaki (również te spoza Europy), więc jedzenie indyjskie warszawa zyskuje ich uznanie. Jednak niektóre restauracje indyjskie w stolicy istnieją już od jakiegoś czasu i przyciągają nie tylko turystów, ale mają też stałych i wiernych klientów, którzy chętnie je odwiedzają, by zamówić swoje ulubione dania lub by skosztować kolejnych dań z menu.

Co charakteryzuje kuchnię indyjską? Na pewno stosowanie dużej ilości potraw, piękne kolory dań, niezwykły aromat oraz ciekawy smak. Niektóre potrawy można przyrządzić bardzo szybko i są mało skomplikowane, inne natomiast bardzo wyrafinowane, a do ich przygotowania potrzeba sporo czasu (np. by ciasto wyrosło) albo specjalnych urządzeń (np. pieca tandoor). Jednak jest całkiem sporo dań, które możesz przyrządzić w zaciszu domowym, używając po prostu garnków lub patelni. Jeśli lubisz gotować to warto spróbować swoich sił w dziedzinie gotowania dań kuchni indyjskiej. Gdzie kupić odpowiednie produkty?

W restauracji Namaste India w Warszawie znajduje się sklep, w którym możesz kupić bardzo wiele składników, potrzebnych do przygotowania dań kuchni indyjskiej. Wśród nich są oczywiście przyprawy i ryż, ale także specjalne rodzaje mąk, nasiona roślin strączkowych, smakowite chutneye, pikle oraz wiele innych specjałów.

Kuchnia indyjska dowodzi jak oryginalnie mogą smakować takie pospolite warzywa jak ziemniaki czy cebula, gdy tylko odpowiednio się je doprawi i połączy z innymi składnikami. Również ryż z przyprawami indyjskimi smakuje znakomicie.Nie brak w niej też bardzo oryginalnych składników takich jak indyjski ser paneer, okra czy też mleczko kokosowe. Popularnym dodatkiem do dań curry są chlebki indyjskie takie jak roti, chapati czy naan. Jedzenie indyjskie warszawa to autentyczne dania przygotowywane według tradycyjnych receptur z najwyższej jakości składników przez hinduskich kucharzy, dlatego właśnie cieszy się takim uznaniem, uwodzi smakiem i pięknymi aromatami. Spróbuj kuchni indyjskiej, a ją pokochasz!

Advertisements