Perfekcyjna restauracja indyjska warszawa

Namaste India50

Która kuchnia jest najlepsza na świecie? Można się o to spierać, bo wiele krajów oferuje pyszne przysmaki, których nie spotka się w innych kuchniach świata. Niektórzy lubią japońskie sushi, inni czeskie knedliki, jeszcze inni wolą pozostać przy polskich pierogach. Warto posmakować różnych dań, żeby przekonać się, które z nich najbardziej nam smakują. Możemy spróbować francuskiej zupy cebulowej na winie, prawdziwej włoskiej pizzy czy kilku wietnamskich sajgonek.

Jedną z najciekawszą kuchni świata jest kuchnia indyjska. W niej wszystkie dania są bardzo kolorowe i aromatyczne. Połączenia smaków mogą być zaskakujące dla europejskich podniebień, ale trzeba przyznać, że na bardzo wielu osobach dania kuchni indyjskiej robią bardzo duże wrażenie. Restauracja indyjska warszawa oferuje bardzo wiele niezwykle smakowitych potraw z warzywami, z rybami, z kurczakiem, z baraniną oraz z krewetkami. Wybór jest naprawdę bardzo duży, a menu lokali indyjskich najczęściej bardzo rozbudowane. Można więc z okazji każdej wizyty zamówić coś innego.

Kuchnia indyjska to nie tylko dania typu curry oraz z ryżem. Warte skosztowania są na przykład indyjskie chlebki, które stanowią doskonały dodatek do wielu indyjskich dań. Warto do posiłku zamówić któryś z indyjskich napojów, na przykład przygotowane na bazie jogurtu lassi o różnych smakach, czarnej herbaty po indyjsku z mlekiem, cukrem i przyprawami czy indyjskiej kawy. Jeśli nie czujesz dużego głodu, a chętnie zjadłbyś coś smakowitego to mamy dobrą wiadomość: restauracja indyjska warszawa oferuje także bardzo wiele indyjskich starterów. Na pewno warto skosztować niezwykle znanych w całych Indiach przekąsek takich jak samosa czy pakora. Bardzo smaczne są również przekąski takie jak onion bhajia, czyli smażone, panierowane krążki cebuli, ser paneer grillowany w indyjskim piecu tandoor czy panierowany kalafior smażony w indyjskich przyprawach. Wśród przekąsek znajdują się oczywiście także dania z mięsem i z rybami. poza tym warto skosztować indyjskich zup, biryani oraz wielu innych specjałów.

Gdy już zasmakujesz w kuchni indyjskiej możesz spróbować przyrządzić tego typu dania w domu. Gdzie zaopatrzyć się w potrzebne produkty? Restauracja indyjska Warszawa je oferuje, więc wystarczy że odwiedzić ten lokal i dokonasz zakupu.

Advertisements