Odkrywaj rewelacyjne indyjskie restauracje warszawa

namaste_india (3)

Czym różni się kuchnia polska od indyjskiej? Czasem aż trudno znaleźć podobieństwa między nimi. W kuchni indyjskiej stosowane są nie tylko powszechnie znana w polskiej kuchni mąka pszenna, ale również zupełnie inne mąki, na przykład ryżowa i ze sfermentowanej soczewicy. Razem z wieloma potrwami podawane są gęste indyjskie sosy, które są nazywane chutneyami. Można spotkać między innymi chutney miętowy czy tamarandynowy. Indyjskie restauracje warszawa podają dania bardzo aromatyczne, pełne przypraw, a w kuchni polskiej używa się głównie soli i pieprzu.

Bardzo smaczne są także brokuły w indyjskim stylu: marynowane w śmietanie i mące z soczewicy, a następnie grillowane w piecu tandoor. Charakterystycznym warzywem dla kuchni indyjskiej jest bakłażan. W niektórych daniach można spotkać także ziemniaki, okrę, zielony groszek, a także (czego wiele osób by się nie spodziewało) szpinak. W kuchni polskiej również często są wykorzystywane ziemniaki i cebula, jednak na zupełnie inny sposób, więc smak dań bardzo się różni.

W potrawach kuchni indyjskiej wykorzystywane są także liczne nasiona strączkowe, na przykład wiele rodzajów soczewicy czy ciecierzyca. Indyjskie restauracje warszawa często przyrządzają  warzywa i mięsa tak jak to się przyjęło w kuchni indyjskiej: w sosach, w formie curry, na przykład w sosie pomidorowym, śmietanowym, grzybowym, cebulowym, śmietankowo-orzechowym czy ostro-kwaśnym.

Kuchnia indyjska to nie tylko dania o ostrym lub pikantnym smaku. Chilli jest tylko jedną z bardzo wielu stosowanych w niej przypraw. Popularne są między innymi ziarnka kolendry (i świeża kolendra również), gałka muszkatołowa, kardamon, kumin rzymski, cynamon oraz znana również w Polsce kurkuma. Indyjskie restauracje warszawa oferują dania o różnym stopniu ostrości, więc coś dla siebie znajdą zarówno koneserzy pikantnych dań, jak i miłośnicy potraw o łagodnym smaku.

Warte uwagi są też indyjskie lody, które smakują zupełnie inaczej niż lody europejskie. W ciepłe dni można się nimi delektować na przykład w bardzo przytulnym, należącym do restauracji ogródku. Innym znanym indyjskim deserem jest gulab jamun, aromatyczne serowe kuleczki, serwowane w syropie.

Advertisements