Niezapomniane smaki serwowane przez restauracje indyjskie warszawa

13308157_10156968129475228_8153371491069097783_o
Jedzenie jest jedną z największych życiowych przyjemności. Warto zadbać o to, by posiłki były zarówno pełnowartościowe, jak i bardzo smaczne. Zamiast rzucać się na fast foody lepiej poznać takie kuchnie, które są zdrowe i pyszne równocześnie. Zalicza się do nich z pewnością pełna doskonałych smaków i aromatów kuchnia indyjska, w poznaniu których pomogą Wam restauracje indyjskie warszawa serwujące całe mnóstwo wyjątkowo smakowitych potraw.

Jakich indyjskich dań warto skosztować? Czasem może być trudno podjąć decyzję, ponieważ menu obfituje w liczne dania mięsne i wegetariańskie. Jeśli chodzi o dania z owocami morza to do wyboru są między innymi prawn manchurian (krewetki w słodko-kwaśnym ostrym sosie), kadai prawns, czyli krewetki z papryką oraz cebulą w przyprawach indyjskich czy prawn curry (pod tą nazwą dania kryją się krewetki w sosie kokosowym z curry). Bardzo ciekawym indyjskim daniem, które jest serwowane w dobrych indyjskich restauracjach są sizzlers, inaczej zwane skwierczącymi talerzami. To danie jest dostępne tylko na miejscu w restauracjach. Do wyboru są skwierczące talerze z warzywami, serem paneer, kurczakiem oraz z krewetkami. Wszystkie dania mogą być podawane dodatkowo w liściach kapusty. Popularnym dodatkiem do sizzlers są (do wyboru) indyjski chleb lub ryż basmati.

Całe dania są przyrządzane w glinianym piecu tandoor, charakterystycznym dla Indii. Na gorących półmiskach są układane różne składniki, które są przyrządzane we wspomnianym piecu, w bardzo wysokiej temperaturze. Taki sposób przygotowania sprawia, że te same składniki smakują inaczej niż w zwykłym piekarniku.

Trudno jest samemu zacząć przygotowywać w domu potrawy kuchni indyjskiej, ponieważ bazują na wielu składnikach, które nie są wykorzystywane w polskiej kuchni oraz dostępne w większości polskich sklepów. Dlatego najlepiej najpierw odwiedzić restaurację indyjską, skosztować kilku dań, a następnie skorzystać z oferty znajdującego się na miejscu sklepu i wybrać w nim kilka indyjskich produktów i w domu ugotować pyszne danie. Restauracje indyjskie warszawa z reguły nie prowadzą sprzedaży indyjskich produktów spożywczych, ale zupełnie inaczej jest w Namaste India, gdzie dostaniecie ryż basmati, różne chutneye, indyjskie herbaty, nasiona roślin strączkowych oraz oczywiście bardzo wiele przypraw tradycyjnie wykorzystywanych w kuchni indyjskiej.

Advertisements