Jaka indyjska restauracja jest godna polecenia?

Namaste India34

Jesteś fanem kuchni indyjskiej? W takim razie jeśli mieszkasz w Warszawie lub planujesz wizytę w stolicy Polski koniecznie skosztuj indyjskich smaków w tym mieście! Tutaj znajduje się sporo restauracji prowadzonych przez rodowitych kucharzy, a w lokalach gotują indyjscy kucharze, więc masz gwarancję autentyczności serwowanych potraw. A jeśli jeszcze nie kosztowałeś potraw indyjskich to koniecznie to zrób! Indyjska restauracja ma bardzo wiele do zaoferowania, a Twoje kubki smakowe się o tym przekonasz gdy w niej zawitasz i zamówisz indyjskie dania.

Wśród nich znajdziesz wiele takich, które zachwycą Cię swoim smakiem. W wielu indyjskim restauracjach menu jest obszerne i zawiera bardzo wiele pozycji różnego rodzaju potraw: gotowanych, smażonych czy grillowanych w piecu tandoor. Bardzo ciekawymi pozycjami są chlebki oraz placki indyjskie. Hindusi nie spożywają takiego pieczywa jak my. Zamiast tego przygotowują na patelni lub w piecu placki z różnego rodzaju mąk, które stanowią znakomity dodatek do indyjskiego dania curry. Kawałki chlebków indyjskich są odrywane, zwija się je w ruloniki i do środka takiego rulonika nakłada się indyjską potrawą w pysznym sosie. Razem taki zestaw smakuje wyśmienicie! Innym doskonałym dodatkiem do dań jest ryż basmati, często można go zamówić z dodatkiem przypraw (na przykład kuminu rzymskiego) czy z zielonym groszkiem, który stanowi popularny składnik dań kuchni indyjskiej. Popularne i doskonałe w smaku są też indyjskie dania z ryżem, biryani, dostępne zarówno z mięsami, warzywami, jak i z tradycyjnym indyjskim specjałem: białym serem paneer. Jak widać indyjska restauracja oferuje naprawdę bardzo wiele i z pewnością warto ją odwiedzić.

Zabierz ze sobą przyjaciół czy rodzinę i wspólnie rozkoszujcie się doskonałym smakiem indyjskich dań głównych, starterów, zup, sałatek oraz deserów. Odpoczynek w gronie najbliższych doda Ci energii, sprawi że poczujesz się zrelaksowany, a kuchnia indyjska dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń kulinarnych! Zawsze możesz odwiedzić restaurację indyjską ponownie i skosztować kolejnych specjałów. Lokal doczekał się bardzo wielu stałych klientów, ponieważ serwuje znakomite potrawy, wystrój jest bardzo klimatyczny i panuje w nim bardzo przyjazna atmosfera.

Advertisements