Smakowite jedzenie indyjskie warszawa

namaste india

Jesteś poszukiwaczem oryginalnych smaków? A może wolisz znane Ci doskonale dania i trochę obawiasz się próbować nowości? Niezależnie od tego, czy zaliczasz się do osób otwartych na eksperymenty kulinarne czy może masz zachowawczy gust kulinarny warto chociaż kilka razy w życiu skosztować różnych kuchni świata, ponieważ takie smaki z odległych kultur mogą bardzo pozytywnie Cię zaskoczyć, a może nawet pokochasz niektóre z dań tak bardzo, że wprowadzisz je do swojego codziennego menu. W stolicy Polski bez problemu znajdziesz restauracje serwujące jedzenie indyjskie warszawa, dania kuchni chińskiej, japońskiej, wietnamskiej, koreańskiej, syryjskiej czy gruzińskiej. Otwórz się na nowe smaki i wraz ze znajomymi lub rodziną odwiedź egzotyczną restaurację!

Szczególną uwagę zwróćcie na kuchnię indyjską, ponieważ jest ona jednąj z najzdrowszych kuchni świata, jest bardzo kolorowa, a potrawy indyjskie pachną pięknie i są bardzo zróżnicowane. Pewnie myślisz, że wszystkie są bardzo ostre, ale nie jest to prawda. W menu restauracji indyjskiej znajdziesz również dania o łagodnym smaku. Czeka na Ciebie mnóstwo wyjątkowych smaków. Dania, których zdecydowanie warto skosztować to między innymi chrupiące samosy z pysznym nadzieniem wegetariańskim z ziemniakami i groszkiem albo z tymi składnikami i dodatkowo z kurczakiem.

W menu restauracji indyjskiej znajdziesz bardzo wiele znanych indyjskich potraw: zarówno wegetariańskich, jak i dań mięsnych, rybnych oraz z owocami morza. W kuchni indyjskiej bardzo popularne są dania z baraniną i kurczaka, ale duża część społeczeństwa Indii to wegetarianie, stąd bez problemu znajdziesz w restauracji indyjskiej również bardzo wiele dań wegetariańskich (zarówno ostrych, jak i łagodnych). Pyszne jedzenie indyjskie warszawa to między innymi potrawy z ryżem takie jak biryani są pyszne i sycące, ale możesz zamówić również ryż basmati (sam lub z przyprawami lub groszkiem) jako dodatek do jakiegoś pysznego dania na przykład korma albo butter chicken. Innym doskonałym dodatkiem do tego typu dań są chlebki indyjskie, na przykład roti, chapati czy garlic naan. Rewelacyjne są też nadziewane różnymi dodatkami placki indyjskie parantha.

Advertisements