Romans z kuchnią dalekiego wschodu, czyli jedzenie indyjskie warszawa przez żołądek do serca

Namaste India

Z czym kojarzą nam się Indie?  Pierwsze co przychodzi nam na myśl, to ciepły klimat oraz słoneczna pogoda, która leczy duszę i ciało. Promienne słońce powoduje, że mieszkańcy częściej się uśmiechają i sprawiają wrażenie bardziej pogodnych oraz chętnych do rozmowy. Wiele osób kocha Indie za wspaniałą różnorodność owoców i warzyw, których jest pod dostatkiem przez cały rok. Nie są one sztucznie uprawiane w szklarniach, dzięki czemu pozostają w nich naturalne składniki. Nie można również zapomnieć o zwierzętach, które można spotkać na ulicy. Mowa tu o krowach, kozach czy małpach. W Indiach każdy je szanuje, co ciekawe w niektórych miejscach można spotkać specjalne SPA dla zwierząt, głównie dla słoni, które poddaje się zabiegom pielęgnującym oraz oczyszczającym.

Za co jeszcze kochamy ten kraj? Za oryginalne jedzenie indyjskie warszawa, które kojarzy nam się z ostrymi przyprawami takimi jak: chili, curry czy masala. To również popularne smakołyki, na przykład samosa, paneer pakora, paneer tika, ghobi oraz wiele innych z ulicznych barów. Indie to raj dla wegetarian, bo to właśnie tutaj występuje największy odsetek ludzi, którzy nie jedzą mięsa. Zatem czują  się oni zdrowsi i  pozbawieni wyrzutów sumienia z powodu krzywdzenia niewinnych zwierząt. Dania kuchni indyjskiej są różnorodne, smaczne i wymyśle, dlatego nie jest łatwo się nią znudzić. Eksperymentowanie i próbowanie nowych smaków potraw to podstawa w gotowaniu indyjskich przysmaków. Dodatkowo zachwyca nas bogata oferta napoi, które podaje się do każdego posiłku. Jedyna w swoim rodzaju, herbata indyjska masala chai , którą pije się rytualnie przez mieszkańców Indii. Można spotkać tutaj również, zimne napoje o nazwie lassi, które u nas występują pod nazwą koktajli jogurtowych.

Zatem możemy stwierdzić, że Indie oprócz wspaniałego dobytku kulturowego, harmideru na ulicach, warkotu tuk-tuków i kakofonii klaksonów, to głównie niesamowite jedzenie indyjskie warszawa, które nie przypomina swoimi smakami żadnego innego.  Wielu turystów przyciąga do tego kraju miłość do ostrych, oryginalnych smaków i różnobarwnych ulic.

Advertisements