Restauracje indyjskie serwujące tradycyjną kuchnię

10865797_10154942960975228_7210585168909748365_o

Nie wiesz co ugotować na obiad albo czujesz się znudzony jedzeniem w kółko tego samego na mieście? Poszukaj alternatyw! Tych w Warszawie nie brakuje, więc włącz komputer, a w internecie bardzo łatwo znajdziesz miejsca, w których serwowane są oryginalne w smaku pyszności z różnych krajów z całego świata. Wybór miejsc jest ogromny. Wśród nich znajdują się między innymi restauracje indyjskie, chińskie, japońskie, wietnamskie, koreańskie, całe mnóstwo restauracji włoskich, restauracje bałkańskie oraz wiele innych restauracji serwujących dania kuchni europejskiej lub kuchni azjatyckiej.

W restauracji indyjskiej łatwo przełamiesz monotonię kulinarną. Tutaj powita Cię tradycyjny, charakterystyczny dla tego regionu świata wystrój wnętrz. Następnie otrzymasz kartę dań, w której znajduje się ponad 100 pozycji! Zdecydowanie będziesz mieć w czym wybierać, a jeśli będziesz mieć wątpliwości to obsługa pomoże Ci w dokonaniu wyboru. Restauracja ma bardzo ładny wystrój, a w niej serwowane są prawdziwe indyjskie przysmaki, przygotowywane przez indyjskich szefów kuchni, więc masz gwarancję autentyczności podawanych gościom specjałów kulinarnych. Restauracje indyjskie to ciekawa propozycja kulinarna dla osób z różnych kultur, poszukujących zdrowej, a równocześnie pysznej i oryginalnej kuchni. Wybierz się do takiej restauracji i ciesz się niesamowicie pysznym smakiem!

Jako dodatek do dań curry zamów chlebki indyjskie, które różnią się smakiem, składem oraz sposobem przygotowania – dlatego warto skosztować różnych z nich. Bardzo ciekawą propozycją są nadziewane chlebki parantha oraz masala dosa. Charakterystyczne dla kuchni indyjskiej są także chutneye, czyli gęsto sosy, chętnie dodawane do wielu specjałów, np. do indyjskich przekąsek. Restauracje indyjskie przygotowują sos miętowy i tamarandynowy, które nadają potrawom jeszcze ciekawszego i bardziej intensywnego smaku, który zachwyca kubki smakowe!

Na miejscu możesz także kupić indyjskie przyprawy potrzebne do przygotowania indyjskich dań i spróbować wyczarować coś pysznego indyjskiego w domu. Oprócz przypraw możesz kupić ryż basmati, który stanowi dodatek do wielu dań indyjskich, poza tym suszone nasiona roślin strączkowych, indyjskie zioła i herbaty oraz gotowe indyjskie dania.

Advertisements