Restauracja indyjska Warszawa idealnym pomysłem na weekend z przyjaciółmi

namaste-india-300

Większość z nas lubi jadać w restauracjach. To dobra okazja na spotkanie z przyjaciółmi, rozmowę, możliwość delektowania się wyśmienitymi potrawami bez konieczności przygotowywania ich samodzielnie. To również często nasz pierwszy kontakt z kuchnią, której wcześniej nie próbowaliśmy i między innymi dlatego warto odwiedzić takie miejsce jak restauracja indyjska Warszawa.

Kuchnia indyjska jest zdecydowanie warta uwagi. Cechuje ją ogromna różnorodność, dzięki czemu właściwie w każdej restauracji znajdziemy coś, czego wcześniej nie próbowaliśmy i co może nas zaskoczyć. Jest to także ciekawa propozycja dla wegetarian ze względu na bardzo dużą różnorodność bezmięsnych potraw. W zależności od miejsca, w jakie trafimy, restauracja indyjska Warszawa może być zarówno tylko  wegetariańska jak i mieszana. W większości tego typu miejsc menu zaskoczy nas swoją obszernością, dzięki czemu nawet w największej grupie gości każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie. Najpopularniejszymi rodzajami mięsa używanego do potraw są kurczak i baranina, jednak w wielu miejscach można natrafić również na dania z owocami morza jak krewetki i różnorodne ryby. Potrawy takie jak biryani, skwierczące talerze czy różnorodnie przyrządzone dania z kurczaka są zdecydowanie godne uwagi i warto ich spróbować.

Innym ważnym elementem kuchni indyjskiej są przyprawy. Niektóre bardzo ostre, inne łagodniejsze, zazwyczaj występują w dużej ilości i najróżniejszych kombinacjach. Dzięki nim restauracja indyjska Warszawa wyróżnia się zdecydowanie na tle innych, a smak indyjskich potraw nie jest możliwy do porównania z jakąkolwiek inną kuchnią. Bardzo dobrym przykładem może być tutaj biały ser paneer, który dzięki odpowiedniemu przygotowaniu może w kilku różnych potrawach smakować zupełnie inaczej. Kuchnia indyjska jest zdecydowanie jedną z najbardziej charakterystycznych na świecie.

W Warszawie jest wiele restauracji serwujących dania indyjskie. Wziąwszy pod uwagę wielkość porcji, przytulne wnętrza i dobrą obsługę nie są to również bardzo drogie miejsca, dzięki czemu właściwie każdy ma możliwość posmakowania dań z tej części świata. Indyjskie restauracje oferują niepowtarzalną atmosferę i z całą pewnością warto przekonać się o tym osobiście.

Advertisements